Zaaien en oogsten in augustus

Zaaien en oogsten in augustus

Augustus is dé maand om lekker veel te oogsten. Daardoor zou je bijna vergeten dat je in deze maand ook nog kunt zaaien. Dat is heel slim om te doen, want zo kun je over een tijdje nog steeds genieten van jouw zelfgekweekte kruiden, groenten en fruit. Heb je dus een leeg vak over in jouw moestuinbak of misschien nog een verdwaalde bloempot? Gebruik die ruimte dan om nog te zaaien! Lees in deze blog alles over het oogsten én zaaien in augustus.

Wat kun je zaaien in augustus?

Er zijn enkele gewassen die super snel groeien en die je dus ook lekker snel kunt oogsten. Denk dan bijvoorbeeld aan radijs, verschillende slasoorten en superfood spinazie. Wil je dus snel resultaat? Zaai dan zeker één van deze soorten, want na ongeveer zes weken kun je deze al oogsten.

Natuurlijk zijn er ook gewassen die je kunt zaaien, maar die wel iets meer tijd nodig hebben voordat ze geoogst kunnen worden. Dan hebben we het over de volgende soorten:

  • Paksoi
  • Postelein
  • Wortels
  • Raapstelen
  • Bietjes
  • Andijvie
  • Pastinaak
  • Sperziebonen

 

Moestuin tips voor de maand augustus

Ben je nog lang niet uitgekeken op jouw moestuin en wil je in het najaar ook nog kunnen oogsten? Of wil je tips voor het oogsten in augustus? Check dan deze tips:

  • Om ervoor te zorgen dat de grond wordt verbeterd, raden wij je aan om mosterd te zaaien in de lege vakken van de moestuin. Zo kun je vervolgens enkele nieuwe soorten gaan zaaien.
  • Gooi de resten van je geoogste groenten altijd op de composthoop.
  • Oogst vroeg in de ochtend! De groenten zitten dan nog vol met vocht en hebben daardoor de meeste smaak.
  • Verwerk na het oogsten zo snel mogelijk de oogst. Hoe langer je wacht, hoe minder smaak de groenten, kruiden en het fruit krijgen. Dat is zonde! 
  • Vraag tijdens je vakantie een moestuin oppas voor de periode dat je weg bent. Zo kun je de oppas vertellen wat je belangrijk vindt en wat er eventueel geoogst kan worden. En dan nog een tip tegen het oh-zo-snel-groeiende onkruid: strooi cacaodoppen in de moestuin.

Bemesten van jouw moestuinplanten in de nazomer

Veel planten zijn in maart of april gezaaid. Nu we enkele maanden verder zijn, is het natuurlijk logisch dat de voeding in de grond langzaam opraakt. Hoe kun je zien dat er te weinig voeding in de grond zit? Als het blad lichter wordt. Zie je dit bij één van onderstaande soorten. Dan hebben ze extra meststoffen nodig:

  • Augurk
  • Courgette
  • Fruit Struiken
  • Komkommer
  • Kruiden
  • Mais
  • Pompoen
  • Prei
  • Slasoorten


Er zijn ook enkele soorten die absoluut geen extra voeding nodig hebben, omdat ze anders zelfs dood kunnen gaan. Dat geldt voor de volgende planten:

  • Aardappels
  • Bietjes
  • Diverse bonen soorten
  • Uien
  • Venkel
  • Wortel

Kom naar groenRijk De Wilskracht als je vragen hebt over zaaien en oogsten in Augustus

Heb je vragen over zaaien of oosten of misschein een andee vraag over je moestuin? Dan ben je van harte welkom, om contact met ons op te nemen of even langs te komen in ons tuincentrum in Den Haag. Onze medewerkers beantwoorden graag jouw vragen en geven advies en tips voor een gezonde én lekkere oogst uit eigen moestuin!

 

Kijk ook eens naar de volgende berichten:

Hibiscus moscheutos ‘Extreme’: Tropische bloemen met een groots karakter

De Hibiscus moscheutos ‘Extreme’ is niet bepaald een bescheiden plant. Met haar gigantische bloemen, weelderige groei en tropische uitstraling trekt ze meteen alle aandacht in de tuin. Eén bloem kan makkelijk zo groot worden als een dinerbord en juist dat maakt haar zo bijzonder. Ze oogt exotisch en indrukwekkend, maar verrassend genoeg voelt ze zich ook prima thuis in de Nederlandse tuin.

Van moerasplant tot zomerster

De Hibiscus mo...

Lees meer...
Zonnehoed: de zonliefhebber die blijft stralen

Zie je die vrolijke bloemen met hun stekelige hartje en bloemblaadjes die een beetje doen denken aan een hoed? Jep, dat is dus de zonnehoed, officieel bekend als Echinacea purpurea. Deze plant is helemaal gek op zon en fleurt je tuin of balkon van juli tot september op alsof het elke dag een klein feestje is.

Kleuren, vormen en flink wat karakter

Wat de zonnehoed zo bijzonder maakt? Nou, hij wordt lekker groot – tot wel een meter hoo...

Lees meer...
Nieuw bij de Wilskracht: BERG Buzzy PAW Patrol!

Klaar voor een nieuwe missie? Vanaf 6 augustus wordt buitenspelen nóg spannender bij GroenRijk de Wilskracht! Dan zijn namelijk de nieuwe BERG Buzzy PAW Patrol skelters verkrijgbaar.

Lees meer...